samsun halı yıkama

Halı ev koşullarında en zor temizlenen bir eşyadır. Bu anlamda profesyonel hizmet alma talebi çoğunluktadır. Fakat bu hizmeti satın alırken oluşmuş bilinçli bir tüketici bilinci mevcut değildir. Senede bir yapılan bu işte genellikle firmaların reklamı ve makine departmanı etkendir. Bu seçim doğru değildir. 25 yıllık tecrübeyle bunu tavsiye etmiyoruz.

Temizlikte kaba kirin çıkması dışındaki hijyen konusu bizim ülkemizde pek aranan bir kavram olmamıştır. Gözle görünmeyen mikroorganizmalar kişide hastalıklara sebebiyet vermektedir. Profesyonel halı temizlemede yapılan işlemler hep genel olup kişiye özel değildir. Yani tüm halılar aynı arabada taşınır, aynı ortamda depolanır, aynı makinede yıkanır ve aynı ortamda kurutulur. Bunların beraberinde getirdiği yoğun bir hijyen sorunu ortaya çıkmaktadır. Çünkü hasta insanların, ölen insanların, çok pis insanların, çok temiz insanların halıları, hayvan pislemiş vs. halılar aynı arabayla hep beraber taşınır, hep beraber aynı ortamda depolanır, aynı makinede yıkanır ve aynı ortamda kurutulur. Arabaların dezenfekte edilmesi, toplanan halıların dezenfekte edilmesi ve yıkarken dezenfekte edilmesi diye bir usül yoktur. Böylece kaba kiri ve lekeleri çıkan halılar eve bir bakteri yığını halinde geri gelir kapalı ortamda belli bir sıcaklıkta kısa zamanda olağan üstü çoğalırlar. Korkunç bir hastalık transferi bu yollar oluşmaktadır. Çünkü bütün vaktimiz o halının üzerinde geçmektedir.

Bize göre gelecekte bu sorunun mutlaka farkına varılacak bir düzen getirilecektir. Ancak o zamana kadar bu hizmeti yanlış şekilde alan müşteriler mağdur olmaya malesef devam edecektir.Bu konudaki çözüm önerilerimizi ileride sizlere sunmak bizim için bir insanlık borcu olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir